Czas wolny

Jak chcesz spędzić wolny czas?

 

Idziemy na plażę

Plaże wzdłuż Uzdrowiska Dąbki są bardzo szerokie i  piaszczyste. Wzdłuż nich ciągnie się pasm wydm porośnięty sosną zwyczajną i czarną. Plaże w Dąbkach są bezpieczne, a w sezonie letnim chronione przez WOPR. W Dąbkach wejdziemy na plażę pięcioma głównymi wejściami. W Bobolinie jednym. Wzdłuż wydm, od strony zabudowań ciągnie się przepiękna leśna promenada.

Czytaj więcej

WARTO ZOBACZYĆ

Na terenie Uzdrowiska Dąbki jest kilka ciekawych obiektów i miejsc wartych obejrzenia. Na uwagę zasługują obiekty militarne z czasów II Wojny Światowej w Bobolinie oraz stara chata rybacka z połowy XIX wieku w centrum Dąbek.

Czytaj więcej

JEZIORO BUKOWO

Warto spedzić czas nad Jeziorem Bokowo. Ten zbiornik powstał w wyniku oddzielenia zatoki od morza. Wzdłuż jeziora przebiega drewniana promenada spacerowa. Jest to najczęściej blegane przez turystów miejsce. Nad jeziorem funkcjonuje Cetrrum Sportów Wodnych i Letnia Scena, na której odbywają się ciekawe imprezy.

Czytaj więcej

CENTRUM SPORTÓW WODNYCH

Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach jest obiektem sportowo- rekreacyjnym spełniającym funkcje portu jachtowo- wędkarskiego, bazy szkoleniowo- sportowej oraz ośrodka życia żeglarskiego, sportowego i kulturalnego gminy Darłowo. Obiekt funkcjonuje nad Jeziorem Bukowo, przy ulicy Dąbkowickiej. Na miejscu działa szkółka żeglarska dla dzieci w wieku 6-13 lat, można wypozyczyć sprzęt wodny, lub odbyć rejs wycieczkowy po Jeziorze Bukowo"

Czytaj więcej

REJS TURYSTYCZNY PO JEZIORZE BUKOWO

Jezioro Bukowo to zbiornik o powierzchni ponad 1500 ha, dlatego rejsy turystyczne po tym akwenie to nie lada atrakcja. W Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach możemy wybrać się w taki rejs, wchodząc na pokład małego statku turystycznego  m/s "MILKA".

Czytaj więcej