Plaża, ciepłe morze, atrakcje i apartamenty Międzyzdroje na rodzinne wakacje

Międzyzdroje to jeden z najpopularniejszych rodzimych kurortów położony na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Wyróżnia się m.in. piękną plażą, najcieplejszymi wodami nad całym polskim morzem, mnóstwem atrakcji, a także doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Można tam bez problemu wynająć np. komfortowe apartamenty z widokiem na morze.

W Międzyzdrojach jest piękna, szeroka i piaszczysta plaża. Miasto słynie też z najcieplejszych nad całym Bałtykiem wód oraz ze spacerowego molo. W pobliżu znajduje się Woliński Park Narodowy, więc jest to ciekawa opcja dla osób, które podczas wakacji cenią kontakt z naturą. Latem w Międzyzdrojach tętni życie rozrywkowe i kulturalne. Odbywa się tu m.in. lipcowy Festiwal Gwiazd.

Nie można zapominać o doskonale rozwiniętej bazie apartamentów Międzyzdroje. Noclegi przy plaży doceniają turyści, którym zależy na bezpośredniej bliskości morza. Z kolei pozostałe miejsce (np. Balticus Apartamenty Międzyzdroje oraz Apartamenty Bel Mare Międzyzdroje) są dobrym wyborem dla oczekujących wysokiego komfortu wypoczynku w przystępnej cenie.

Wszystko to sprawia, że Międzyzdroje są popularną wakacyjną miejscowością m.in. wśród rodzin z dziećmi. Co – oprócz morza i plaży – czeka na najmłodszych turystów w Międzyzdrojach? Oto nasz wybór najciekawszych atrakcji dla dzieci!

Międzyzdroje – apartamenty niedaleko planetarium

Miejscem, w którym można spędzić czas przyjemnie i pożytecznie, jest bez wątpienia planetarium w Międzyzdrojach. Powstało ono w 2011 r. i szybko stało się jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji miasta. Kopuła planetarium ma 7 metrów wysokości, a obiekt wyposażony jest w nowoczesny system, dzięki któremu turyści mogą liczyć na pokazy 3D.

W planetarium codziennie o określonych godzinach odbywają się cykliczne seanse, takie jak: „Cuda wszechświata” (z najpiękniejszymi odkrytymi dotąd mgławicami), „Dwa szkiełka” (objaśniający działanie teleskopu), „Mikrokosmos” (będący swoistą wycieczką w głąb ludzkiego ciała) oraz „Tajemnica gwiazdy betlejemskiej” (wyjaśniający biblijne zjawisko). Jest to świetna rozrywka nie tylko dla najmłodszych!

Apartamenty Międzyzdroje – z wizytą w Muzeum Figur Woskowych

Nieopodal planetarium znajduje się kolejne znane miejsce w Międzyzdrojach – tamtejsze Muzeum Figur Woskowych, będące najstarszym tego typu obiektem w całej Polsce. Nie jest ono może tak imponujące, jak analogiczne muzeum w Londynie, ale figury wykonano z ogromną dbałością o detale, wszystko w skali 1:1. W salach muzeum można więc spotkać się i zrobić sobie zdjęcie m.in. z Kleopatrą, Barackiem Obamą, Minotaurem, Charliem Chaplinem oraz kapitanem Jackiem Sparrowem znanym z filmów z cyklu „Piraci z Karaibów”.

Międzyzdroje – apartamenty z widokiem na morze i rodzinne szlaki spacerowe

Podczas wakacji warto spędzać czas nie tylko leniuchując na plaży, ale także w aktywny sposób – a Międzyzdroje dają ku temu wiele możliwości. W obrębie miasta oraz jego najbliższych okolic opracowano kilka rodzinnych szlaków spacerowych – o różnej długości i czasie przejścia, a także rozmaitej tematyce, co pozwala dobrze poznać Międzyzdroje i jego najważniejsze zakątki. I tak np. Szlak Leśnej Przygody liczy 3 km i obejmuje m.in. Park Zdrojowy, Park Rzeźb, kościół pw. św. Piotra Apostoła oraz Park Leśny. Szlak Drzew Pomnikowych pozwala zobaczyć 20 drzew znajdujących się w Międzyzdrojach. Są to m.in. buki, dęby i wiśnie ptasie. Ponad 7 km liczy natomiast tzw. Trasa Przyrodnicza, obejmująca m.in. przybrzeżne klify, punkty widokowe i część terenów Wolińskiego Parku Narodowego.

Świetne warunki do wypoczynku nad morzem, piękna przyroda, wiele atrakcji i rodzinne apartamenty – Międzyzdroje mają wszystko, by wakacje z dziećmi były naprawdę udane!