Telewizor jako monitor do pracy i grania. Wszystko, co musisz wiedzieć o możliwościach Smart TV

Zastanawiasz się, czy faktycznie telewizor może zastąpić zwykły monitor do komputera? I chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to mało możliwe, a nawet niezbyt wygodne i praktyczne, to okazuje się, że to popularny i bardzo dobry pomysł. Sprawdź, co daje Ci telewizor jako monitor, szczególnie jeśli szukasz większego ekranu do grania lub do pracy.

Czym jest inteligentny telewizor i co oferuje?

Na pewno nieraz słyszałeś o inteligentnych telewizorach. Smart TV, bo tak brzmi poprawna nazwa, to najnowszy rodzaj telewizorów, które służą do oglądania telewizji, jak i przeglądania internetu czy korzystania ze wbudowanych aplikacji. Wydajny procesor, pamięć RAM, jak i dostęp do Internetu sprawiają, że Smart TV to w zasadzie modele z możliwościami komputerów.

Smart TV do pracy i rozrywki — w jaki sposób się Ci przyda?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego monitora do grania, czy może drugiego ekranu dla wydajniejszej pracy — Smart TV to najlepszy wybór. Dlaczego tak jest? Sprawdź wszystkie zalety telewizorów ze Smart TV:


Świetna rozdzielczość na ogromnym ekranie

Marzy Ci się ogromny monitor, ale ceny największych modeli zdecydowanie przekraczają Twój budżet? Chcesz mieć duży model, na którym zmieścisz wszystkie otwarte karty? Dobrze się składa, bo Smart TV jest dostępny w rozmiarach od 40 cali do nawet 80 cali, chociaż najpopularniejsze są modele o średniej wielkości, czyli 65 cali.


Jeśli jednak liczysz na szczegółowy obraz, na którym zobaczysz wszystkie szczegóły, nie może zapomnieć o odpowiedniej rozdzielczości. W takim wypadku wybierz nie mniej niż 4K.


Więcej miejsca do pracy

Prawdziwa zmora wszystkich osób, które pracują na małych monitorach, to nieustanny brak miejsca na otwarcie kilku okien jednocześnie. Wybierając Smart TV zamiast jednego, a nawet dwóch monitorów, zyskasz przeogromny ekran, z dużą ilością miejsca, którą możesz całkowicie dopasować do swoich potrzeb i wymagań.


Inteligentne funkcje do pracy i rozrywki

Jak przystało na prawdziwe urządzenie Smart, taki telewizor jest również naszpikowany funkcjami, które ułatwiają pracę czy uprzyjemniają rozgrywkę. Najciekawsze inteligentne funkcje to:

  • Sterowanie głosem — powiedz co Cię interesuje i błyskawicznie znajdź odpowiednią aplikację lub wyszukaj w treści w Internecie.
  • Tryby dla graczy — chcesz, żeby Twoje gry chodziły płynnie? Uruchom tryb gamingowy i ciesz się jeszcze bardziej dynamiczną akcją na ekranie.
  • Połącz kilka urządzeń ze sobą — stwórz swój smart dom, dzięki SmartThings. Ta platforma pozwoli Ci sparować ze sobą wszystkie urządzenia smart, dzięki czemu praca staje się bardziej produktywna i komfortowa.
  • Przesyłaj pliki bezprzewodowo — telewizor z Bluetooth lub SmartThings pozwala Ci również na bezprzewodowe wyświetlanie treści ze służbowego laptopa lub telefonu na wielkim ekranie. Wszystkie arkusze kalkulacyjne i prezentacje wreszcie będą wyraźne i czytelne.

Podsumowując — najlepszy Smart TV to wspaniała alternatywa dla klasycznych monitorów. Ogromny wybór modeli ze świetnymi parametrami i nowoczesnymi funkcjami sprawia, że możesz używać go jako osobnego ekranu do wyświetlania plików lub do grania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś połączyć go bezpośrednio z laptopem i PC. A co najważniejsze — nadal możesz korzystać z niego jak ze standardowego telewizora!


Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.