Kurier - obowiązki i zalety pracy

Praca kuriera wymaga sporego wysiłku fizycznego, ale nie ma w niej czasu na nudę. Decydując się na pracę kuriera, należy pamiętać, że jest to praca z ludźmi i różni się intensywnością zależnie od sezonowości w sprzedaży sklepów internetowych.

Wymagania w pracy kuriera

Kurierem może zostać prawie każdy! Wystarczy prawo jazdy kategorii B, natomiast posiadanie własnego pojazdu będzie dodatkowym wymaganiem. Inne warunki to chęci do pracy oraz duża odporność na stres. Ponadto wymaganiem, które często pojawia się w ogłoszeniach, jest własna działalność gospodarcza. Nie jest to warunek konieczny, ale może umożliwić kurierowi zdobycie kilku źródeł dochodu. Bez obaw, jeśli nie posiadasz działalności gospodarczej, znajdziesz pracę jako kurier!

Jak wygląda dzień pracy kuriera?

Praca kuriera rozpoczyna się na magazynie, gdzie odbiera przesyłki, weryfikuje ich stan, a następnie skanuje i umieszcza je w samochodzie. Później kurier wyrusza w trasę, by dostarczyć przesyłki klientom. Szczególną uwagę musi zwrócić na przesyłki z dodatkowymi opcjami dostarczenia lub przesyłkami zamówionymi na konkretną godzinę. Po dostarczeniu przesyłek oraz ich odebraniu od klientów kurier wraca na magazyn. Rozlicza się z pieniędzy, które otrzymał za przesyłki pobraniowe oraz zdaje przesyłki, których nie zdołał dostarczyć.

Charakterystyka zawodu kuriera

Jednym z najważniejszych powodów przy wyborze pracy są zarobki. W zawodzie kuriera mediana zarobków to 3920 złotych brutto. Pensja w tej profesji uzależniona jest od tego, czy kurier posiada własną działalność, w jakiej firmie jest zatrudniony oraz w jakim regionie pracuje.

W pracy kuriera trzeba liczyć się dużą sezonowością sprzedaży. Podczas świąt i globalnych akcji sprzedażowych, kurier poświęca na pracę znacznie więcej czasu. Jednym z głównych problemów w pracy kuriera jest długi czas oczekiwania w korkach, dlatego kurier musi być osobą cierpliwą.

Umiejętność pracy z ludźmi to jeden z najważniejszych czynników w pracy kuriera. Nieodebrane bez powodu paczki, brak odpowiedzi na telefony lub niemiłe traktowanie, z tym wszystkim musi zmagać się kurier na co dzień.

Jeśli po przeczytaniu wszystkich informacji nadal jesteś chętny, by spróbować pracy jako kurier, nie marnuj czasu i wejdź na portal Pracuj.pl.