Jak przebiega peeling kawitacyjny i jakie po nim efekty?

Zabiegi medycyny estetycznej, wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetologicznych, są dla wielu kobiet coraz częstszym sposobem na uzyskanie pięknie wyglądającej, zdrowej cery. Znaczna część pań chętnie sięga po chociażby peeling kawitacyjny, które daje znakomite rezultaty i przygotowuje skórę na inne zabiegi, np. z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Czego możemy się spodziewać, wybierając taki peeling?

 

Jak jest wykonywany peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg całkowicie bezbolesny, który trwa zaledwie 30-60 minut. Umożliwia on bezinwazyjne i niezwykle skuteczne pozbycie się martwego naskórka, co jest znacznie efektywniejszą alternatywą złuszczania, jakie wykonujemy w domu przy pomocy tradycyjnych peelingów (ziarnistych bądź enzymatycznych). Jak wiadomo, usuwanie sebum, zanieczyszczeń oraz martwych komórek jest kluczowe dla zachowania ładnej, promiennej cery. Umożliwia to także szybsze wnikanie cennych składników aktywnych, takich jak chociażby kwas hialuronowy.

 

Zabieg ten wykorzystuje zjawisko kawitacji, które polega na zmianie cieczy w gaz pod wpływem ciśnienia. Kosmetolog do jego wykonania wykorzystuje specjalną szkatułkę, przez co możliwe jest wytwarzanie ultradźwięków, które z kolei powodują powstawanie mikro pęcherzyków na skórze. Te zaś odpowiadają za rozbijanie i usuwanie martwych komórek naskórka.

 

Peeling kawitacyjny jest zasadniczo podzielony na trzy etapy:

  • demakijaż – oczywiście ten możemy wykonać w domu, przed udaniem się do gabinetu, jeśli jednak pojawimy się na miejscu z nałożonymi kosmetykami kolorowymi, kosmetolog ma za zadanie dokładnie zmyć ich pozostałości;
  • nawilżanie – do tego celu wykorzystuje się różnego rodzaju żele lub sera. Ten etap zabiegu jest często połączony z przyjemnym masażem twarzy, który dodatkowo pobudza skórę;
  • peeling – od razu po nawilżeniu kosmetolog może przystąpić do złuszczania naskórka.

 

Zalety peelingu kawitacyjnego

Efekt, jaki daje peeling kawitacyjny, jest wielowymiarowy i zauważalny natychmiast. To, co osiągniemy, to m.in.:

  • dogłębne oczyszczenie skóry, o jakie trudno w domowych warunkach;
  • pobudzenie krążenia krwi, co z kolei wpływa na elastyczność cery;
  • ujędrnienie i wygładzenie drobnych załamań oraz zmarszczek;
  • nawilżenie;
  • zlikwidowanie martwych komórek naskórka;
  • przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów, np. tych z kwasem hialuronowym;
  • wyciszenie zmian trądzikowych.

 

Peeling kawitacyjny może być wykonywany na każdym typie cery, nawet tej najwrażliwszej. Wszystko dlatego, że jest wyjątkowo delikatny i nie wymaga żadnej rekonwalescencji, toteż nie musimy się obawiać pojawienia się podrażnień. Po tego rodzaju peeling najczęściej sięgają osoby, którym zależy na oczyszczeniu twarzy i ogólnej poprawie kondycji skóry. Jest on polecany szczególnie posiadaczkom cery dojrzałej, które pragną na dłużej zachować młody wygląd i zmniejszyć widoczność zmarszczek. 

Dodatkowo peeling kawitacyjny może pomóc w walce z niedoskonałościami – jak wiadomo, to właśnie oczyszczanie jest jednym z najistotniejszych elementów pielęgnacji w leczeniu trądziku.